Çayyolu Firma Rehberi|Çayyolu Rehberi

Çayyolu Kemençe Kursu - Ankara / Çankaya | Çayyolu Firma Rehberi|Çayyolu Rehberi
0
0
 • Firma Toplam 0 Yorum - 5/0 Puan Almış, Toplamda 556 kez İncelenmiştir.
  Yetkili
  Savaş Kandemir
  Telefon
  Fax
  Adres
  çayyolu Ankara
  İl/İlçe
  Ankara / Çankaya
  Semt/Mah.
  Çayyolu / Ahmet Taner Kışlalı Mah.
  Mail
  Web Sitesi
  www.kemencecisavas.com

  10 yıldır Çayyolu’nda ikamet eden Kemençeci Savaş, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İnşaat Bölümünü bitirdikten sonra sanatını İstanbul’da icra etmeye başladı.

  “Karadeniz müziğini daha geniş kitlelere duyurmak için İstanbul’u seçtim” diyen Kemençeci Savaş, İstanbul’da Karadeniz müziği sanatçılarıyla birlikte çalışmalara başladı. Seslendirdiği parçaları seçerken özellikle kendi bestelerine öncelik tanıyan müzisyenin 100’ün üzerinde yayınlanmış bestesi bulunuyor.

  Rize’de eğitim merkezi açtı

  İstanbul’da sanatını icra ederken memleketinden gelen yoğun istek üzerine Rize’de “Pulika Kemençe Evi” isminde sanat merkezi açan Kemençeci Savaş, sanat evinde birçok müzisyen yetirtirdi.

  Sanat Evin’de kemençe eğitiminin yanı sıra Karadeniz Horon ve Folklor ekibini oluşturarak birçok uluslararası yarışmaya katıldı. Karadeniz sanatçılarına beste ve müzik veren Kemençeci Savaş özel TV kanallarında da programlar yaptı. TRT’de Gezelim Görelim programında kemençesi ile Rize’yi tanıtan sanatçının 2 adet müzik ödülü bulunuyor.

  Ankara’ya özel olarak davet edildi

  Ekibiyle özel gecelerde horon oynatan ve kemençe çalan sanatçıyı merkezi Ankara’da olan Rizeliler Derneği tarafından Ankara’ya Hamsi Festivaline özel sanatçı olarak davet etti. Ankara’ya geldikten sonra sanatını Ankara’da icra eden Kemençeci Savaş, 10 yıldır Ankara Çayyolu’nda ikamet ediyor.

  Ankara’da eğitimci sanatçı kimliğine uygun olarak hem özel gecelerde sahne almaya devam eden aynı zamanda özel kemençe eğitimleri veren Kemençeci Savaş’a 0 536 469 57 22 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

  Henüz Video Eklenmemiş...
  Henüz İlan Eklenmemiş...
  Henüz Haber Eklenmemiş...

  Yorum Yapmak İçin Üye Girişi Yapın.

  Scroll