Çayyolu Firma Rehberi|Çayyolu Rehberi

Pamukkalpler Kreş ve Gündüz Bakımevi - Ankara / Çankaya | Çayyolu Firma Rehberi|Çayyolu Rehberi
Pamukkalpler Kreş ve Gündüz Bakımevi
3
0
 • Firma Toplam 0 Yorum - 5/0 Puan Almış, Toplamda 753 kez İncelenmiştir.
  Yetkili
  Elif Selin Halıcı
  Fax
  Adres
  Konutkent Mah. 2967. Sok. No.12 (Avrupa Mah. Konutları Yanı) Çayyolu ANKARA
  İl/İlçe
  Ankara / Çankaya
  Semt/Mah.
  Çayyolu / Konutkent Mah.
  Mail
  info@pamukkalpler.com
  Web Sitesi
  http://pamukkalpler.com/

  Hakkımızda

  HomeHakkımızda

  BİZ KİMİZ ?

  Çocuklarımızı yetiştirirken; çevrelerine karşı duyarlı, fark eden, sorgulayan, zihinsel bağlantılar kurabilen, Neden ?, Niçin ? sorularını soran ve bütün gelişim alanlarını destekleyen bir eğitim programı uygulamaktayız.

  Proje tabanlı, M.E.B. yeni müfredatına uygun, değerler eğitimi ve çoklu zeka eğitim kuramı çerçevesinde hazırlanan eğitim programımız, aylık proje konu başlığı ile  her ayın ilk günlerinde velilerimize ulaşmaktadır.

   

  BRANŞ DERSLERİMİZ

  Alanında uzman kişilerden oluşan kadromuz ile çocuklarımıza Orff – Müzik eğitimi, satranç eğitimi, dans eğitimi, seramik dersi, drama dersi, jimnastik ve İngilizce dersleri vermekteyiz.

   

  PAMUK KALPLER ANAOKULU KİMDİR?

  Çocukların bütün ihtiyaçlarının en üstünde olan “ sevgi “ ihtiyacını karşılayan onları “Anne” sıcaklığı ile kucaklayan bir okuldur Pamuk Kalpler Anaokulu.. bizlere güvenip emanet ettiğiniz, her ailenin en kıymetli varlığı olan çocuklarınızı özenle özveri ile pamuklara sarıp sarmalayarak koruyup kollamak ve bilgi ile donatmak üzere kurulmuş bir ekip, bir aileyiz.

  Bu yaklaşımımızla diğer okullardan farklıyız çünkü en başta samimiyiz … tıpkı çocuklar gibi  [:)]

   

  SAĞLIKLI BESLENİYORUZ

  Anne ilgisinin en önemli faktörlerden birinin de sağlıklı beslenme olduğunun bilincindeyiz. Haftalık yapılan erzak alışverişimiz ile amacımız taze ve doğru besinler seçmek. Diyetisyenimiz tarafından hazırlanan yemek listemizde amacımız çocuklarımızın bütün besin öğelerinden dengeli bir şekilde kaliteli öğün almaları. Bundan yola çıkarak günün çoğunluğunu okulda geçiren çocuklarımızın ailelerine öneri olarak akşam öğünleri ipuçları veriyoruz.

  ANAOKULUNA ALIŞMA SÜRECİNDE KÜÇÜK İPUÇLARI

   

  Artık bebeğim büyüdü diyebilirsiniz. Gün içerisinde birkaç saat sizden ayrı kalmayı başarabilecek,  sizden başkasına güven duyabilecek ve kendi ihtiyaçlarını kendisi karşılayabilecek becerileri gösterebilme zamanı geldi.

  İlk anaokuluna başlama süreci yaklaşık 2 yaş civarıdır. Bu yaş öncesinde çocuğunuz duygusal olarak size bağlı bir dönemdedir. Sizden ayrılmak istemez,  ayrıldığı zaman kaygılanabilir, ağlar.  Bu duygusal gelişimi için normal bir süreçtir. 2 yaş sonrasında sosyal gelişiminin sağlanması ve bazı becerilerin kazanılması için anaokulu eğitiminin belli sürelerle başlaması sağlıklı bir gelişim için önemlidir.

  Anaokuluna başlama süreci bazı çocuklarda hızlıca tamamlanırken bazı çocuklar çok zorlanabiliyor. Kaygılar artabiliyor,  uzun ağlama krizleri yaşanabiliyor.  Duygusal gelişimin  zarar görmemesi için hem ailenin hem de okulun dikkatli olması önemlidir.

  Bu dönemin sağlıklı tamamlanması için ilk isteğimiz annenin de bu ayrılma sürecine  duygusal olarak hazır olmasıdır. Başarısız sonuçlanan uyum süreçlerinin çoğunda annenin henüz bu ayrılığa hazır olmamasını gözlemliyoruz.  Anne  veya baba nasıl davranması gerektiğini  bilirse çocuğun duygusal gereksinimleri daha fazla karşılanacak ,duyduğu endişe ve korkular azalacaktır.

  İlk günle beraber yapmanız gerekenler…

  Çocuğunuzun ve sizin stresli olmadığı bir dönemi seçmelisiniz: Okula başladığı dönemde çocuk duygusal olarak rahat olmalıdır. Aksi halde yaşanan stres çocuğun okul ile ilgili algısına yansıyacak ve öğretmeni ile kuracağı iletişime zarar verecektir. Annenin gergin ve stresli olmaması da bu dönemde gerekli sabrı ve anlayışı göstermesi bakımından önemlidir.

  İlk gün çoğunlukla çocuğunuzun yanında olun: Birçok anne ilk gün görevi öğretmene bırakmaya çalışır. Bu çocukta kaygıyı başlatabilir. Sizden ayrılması için acele etmemelisiniz. Sizin olduğunuz,  kendisini güvende hissettiği zamanlarda yanında olarak hem ortama hem de öğretmenine ısınması için ona yardımcı olun.

  Oyun oynasın ve keyifli zaman geçirsin: İlk gün kontrolü ona bırakın. Yapmak istediklerini yapsın ve tüm merakını gidersin. Öğretmeninin onun  istediklerini yapıyor olması onu mutlu edecek  yıl boyunca devam etmesi gereken  güven ve sevginin temelleri ilk gün atımlı olacaktır .

  İlk gün fiziksel gereksinimlerini siz karşılayın: Tuvalet ve yemek vb gibi gereksinimlerini ilk günlerde öğretmenine yaptırmak istemeyebilir. Bu onun için özel ve alışkın olmadığı bir durumdur. Eğer öğretmenin gereksinimlerini karşılamasına izin veriyorsa devam edebilirsiniz. İstemiyorsa zorlamayın.

  İlk gün okulda yemek yemesini ve uyumasını beklemeyin: Birçok anne ilk gün diğer çocuklarla beraber hareket etmesini ve onlarla birlikte masada oturup yemek yemesini bekleyebiliyor. Bu çocuğu zorlayan bir durum haline gelebilir, okulu yemek yenen ve uyku uyunan bir yer olarak algılamasına zemin hazırlayabilir.  Eğer diğer çocukları gördüğünde kendisi masaya oturmayı tercih ediyor ve bu durumdan keyif alıyorsa izin verebilirsiniz.

  İlk günü süre olarak uzun tutmayın:  İlk gün okuldan keyifli ayrılması önemlidir. Uzun süre okulda kalması sıkılmasına neden olabilir. Bu nedenle keyifli geçen birkaç saat ilk gün için yeterli olacaktır.

  Öğretmenin sıcak ve güven veren iletişimi önemlidir: İlk günkü karşılaşmada öğretmenin yaklaşımı okula olan olumlu algısı için çok önemlidir.  Bu nedenle öğretmenin yaklaşımlarını çok iyi gözlemleyin. Eve gittiğinizde öğretmenin ismini ve okulda geçirdikleri keyifli vakitleri ona hatırlatın. Bu; okul ile ev arasında bağ kurmasını sağlayacak ve öğretmenine daha hızlı alışmasına zemin oluşturacaktır.

  Öğretmenine alıştığını hissettiğinizde yavaş yavaş uzaklaşın: Bu alışma süresi her çocukta farklıdır. Bazı çocuklar ikinci günde sizden uzaklaşmayı başarabiliyorken bazı çocukta daha uzun sürebiliyor. 2-3 veya 4. gün aynı ortamda olmaya devam etseniz de o öğretmeni ile oynarken siz biraz uzakta durup başka şeylerle ilgilenebilirsiniz. Gereksinim duyduğunda ilginizi devam ettirmelisiniz.

  Başlangıç için arkadaşlarına değil öğretmenine alışması önemlidir: Birçok anne ilk günlerde çocuğunun diğer çocuklarla birlikte oynamasını ve onlara alışmasını ister. Bu yanlış bir düşüncedir. Öncelikli olan bir  yetişkine güven duymasıdır. Çünkü ilerleyen dönemlerde bir sorun yaşadığında sığınacağı kişi siz değil öğretmeni olacak. Bu nedenle ilk sıcak iletişim öğretmeni ile kurulmalıdır. Öğretmeni,   uyum süreci tamamlandıktan sonra diğer çocuklarla tanışması ve kaynaşması için ona yardımcı olacaktır.

  Aşamalı uzaklaşma süreçlerine başlayabilirsiniz: Bu sürece geçmeniz için çocuğunuzun duygusal olarak hazır olduğunu gözlemlemelisiniz.  Öğretmenine güven duygusu oluştuğunda ve oyun oynarken siz uzaklaştığınızda hemen sizi aramıyor, ağlamıyor ve kaygılanmıyorsa başka bir odada kalabilirsiniz.  Bu sürece hazır olma süresi her çocukta farklıdır unutmayın!

  Evde öğretmeni, arkadaşları ve okulla ilgili sohbetler edin: Bu sohbetler okul algısının güçlenmesini ve hayatında okulun bir rutin haline gelmesini sağlayacaktır. Sohbetlerden keyif aldığını hissettiğiniz sürece devam edebilirsiniz. Hoşlanmıyorsa bırakın. Okul ve ev arasındaki bağı kuvvetlendirmek için eğer kabul ediyorsa  evden birkaç eşya ,oyuncak götürebilirsiniz.  Bu kendisini iyi hissetmesini sağlayabilir.

  Ayrılma süreci: Bu aşamaya gelme ve duygusal olarak hazır olma süresi her çocuk için farklıdır. Çocuğunuz öğretmeni ile yeterli iletişimi kurabilmişse, ona güven duyup fiziksel ihtiyaçlarını gidermesine izin veriyorsa, sizin aşamalı olarak uzaklaşma ve ortadan kaybolma süreçlerinizde sizi aramıyorsa siz olmadan okulda kalma aşamasına geçebilirsiniz.  Bu süreyi başlangıçta kısa tutmalısınız , zamanla bu süreyi  duygu ve davranışlarına göre uzatabilirsiniz.

  Okula uyum sürecinde çocuğunuzda bazı duygusal ve davranışsal değişimler gözleyebilirsiniz:  Bu süreçte çocuğun bazı kaygılar yaşaması normaldir. Bu kaygılara bağlı olarak evde sizden ayrılmak istememe, huzursuzluk, iştah ve uyku düzeninde bozulma, sık ağlama görülebilir. Bu dönemde çocuğunuza karşı sabırlı ve anlayışlı olmalısınız. Gerektiğinde okulla iletişim halinde olmalı ve birlikte hareket edebilmelisiniz.

  Sağlıklı  ve mutlu çocuklar yetiştirmeniz dileği ile…

   

  Elif Selin Halıcı

  Çocuk Gelişim Uzmanı

   

  Henüz Video Eklenmemiş...
  Henüz İlan Eklenmemiş...
  Henüz Haber Eklenmemiş...

  Yorum Yapmak İçin Üye Girişi Yapın.

  Scroll