Çayyolu Rehberi - Çayyolu Firma Rehberi

Saatlik işgücü maliyeti endeksi yüzde 0,8 arttı | Çayyolu Rehberi - Çayyolu Firma Rehberi
Saatlik işgücü maliyeti endeksi yüzde 0,8 arttı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik işgücü maliyeti endeksi, 2016 yılı IV. çeyreğinde, bir önceki çeyreğe göre %0,8 arttı. Endeks; sanayi sektöründe %2,9, inşaat sektöründe %3,2 artarken, hizmet sektöründe %0,8 azaldı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik işgücü maliyeti endeksinde en yüksek artış %6,2 ile E (Su temini; kanalizasyon atık yönetimi ve iyileştirme faaliyetleri) sektöründe gerçekleşti.

Saatlik kazanç endeksi bir önceki çeyreğe göre %0,9 arttı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik kazanç endeksi 2016 yılı IV. çeyreğinde, bir önceki çeyreğe göre %0,9 arttı. Endeks; sanayi sektöründe %2,8,  inşaat sektöründe %3 artarken, hizmet sektöründe %0,4 azaldı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik kazanç endeksinde en yüksek artış %9,2 ile D (Elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı) sektöründe gerçekleşti.

Saatlik kazanç dışı işgücü maliyeti endeksi bir önceki çeyreğe göre %2 azaldı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik kazanç dışı işgücü maliyeti endeksi, 2016 yılı IV. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %2 azaldı. Endeks; sanayi sektöründe %3,4 ve hizmet sektöründe %1,2 azalırken, inşaat sektöründe %2 arttı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik kazanç dışı işgücü maliyeti endeksinde en yüksek azalış %13 ile J (Bilgi ve iletişim) sektöründe gerçekleşti.

769 kez görüntülendi. / 08-03-2017 tarihinde eklendi.

Scroll